הצהרת נגישות

אלין בית נועם רואה חשיבות בהנגשת הסביבה הפיזית, האנושית והאינטרנטית לאנשים עם מוגבלות. לשם כך השקענו מאמצים בהנגשת אתר alin-beitnoam.org.il.

מטרת ההנגשה הינה לשפר את האתר כך שיהיה זמין, נוח וידידותי לשימוש עבור אנשים עם מוגבלות ראיה, מוגבלות תנועה בידיים, לאנשים עם מוגבלות שכלית ולמתקשים בהפעלת מחשב ואינטרנט, ולאפשר לכולם לגלוש בנוחות וליהנות מהתכנים המוצעים באתר.

תו אתר נגיש ורמת הנגישות

אתר זה נבדק ע"י תבונה ונגישות טכנולוגיות ונמצא נגיש לאנשים עם מוגבלויות על פי על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA. הנחיות אלו מבהירות כיצד ליצור תכני אינטרנט נגישים לאנשים עם מוגבלות. עמידה בהנחיות הנגישות מסייעת להפוך את האינטרנט לנגיש וידידות לכל בני האדם.

תו אתר נגיש הוענק לאתר אלין בית נועם באפריל, 2012 והוא תקף למשך שנה.

תו אתר נגיש

אמצעי הנגישות באתר

  • תקינה - האתר נתמך ע"י דפדפנים מודרניים.
  • תוכן האתר - התכנים באתר נכתבו בצורה פשוטה, ברורה ונהירה. לכל התמונות באתר יש טקסט חליפי המיועד לתאר את תוכן התמונה לגולשים עיוורים.
  • עיצוב האתר - האתר עוצב תוך מודעות והתאמה לגולשים ולקוחות עם לקויות ראייה.
  • מבנה האתר - מבנה האתר מושתת על ניווט נוח וברור ותפריטים הבנויים באמצעות רשימות המאפשרים התמצאות קלה, פשוטה ומהירה באתר.
  • הגדלת טקסט או כל התצוגה באתר - גולשים המתקשים בראייה ומעוניינים להגדיל גודל האותיות באתר יוכלו לעשות זאת ע"י לחיצה בו זמנית על המקשים Ctrl"" ו "+" (קונטרול ופלוס). כל לחיצה על צמד המקשים האלו תגדיל את התצוגה ב-10%. כדי להקטין את התצוגה יש ללחוץ בו זמנית על המקשים Ctrl"" ו "-" (קונטרול ומינוס). 
  • הפעלת האתר באמצעות מקלדת - גולשים המתקשים בהפעלת עכבר יכולים לגלוש באתר באמצעות מקלדת. לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר (קדימה) בין הקישורים השונים בעמוד, לחיצה על Shift + Tab תעביר אחורה. לחיצה על Enter תפעיל את הקישור הממוקד (שנמצא בפוקוס).
  • גלישה באתר באמצעות קורא-מסך - האתר תומך באופן מלא בעבודה עם קוראי מסך. בתחילת כל עמוד ישנו קישור "עבור לתוכן העמוד" המאפשר דילוג על התפריטים והגעה ישירה לתוכן העמוד הנוכחי. 
  • כל האזורים בעמודי האתר מוגדרים באמצעות כותרות - כותרות ברמה ראשונה (heading level 1) הן הכותרות הראשיות של העמוד. הכותרות המשניות הן ברמה שנייה, שלישית ורביעית.

אנו נמשיך לשמר ולשפר את רמת הנגישות באתר מתוך ראייה של שיוויון זכויות ושוויון הזדמנויות לכל. אם בכל זאת נתקלתם בקושי, נשמח אם תכתבו לנו.