אמנות

בתחום האמנות והיצירה במרכז היום יש פעילות מגוונת. החניכים מגיעים לחדר האמנות לפעילויות פרטניות או לפעילויות קבוצתיות. כמו כל פעילות במרכז היום, גם העבודה היצירתית מותאמת ליכולותיו של כל חניך, בעזרת התאמות ואביזרים שונים.

  פעילויות שונות בתחום האמנות והיצירה במרכז היום:

הכנה ועיצוב של בדי משי: החניכים שותפים בצביעה ועיצוב צעיפי משי איכותיים, כרטיסי ברכה ושקיות ריחניות. בעזרת כלים שונים אשר עוזרים לחניכים עם יכולות שונות לצבוע, לצייר עם מכחול ולהשפריץ צבע, החניכים מבטאים עצמם על גבי בד המשי. כמו כן, יצירות איכותיות אלו מועמדות למכירה.

  איזי עובד במשי  ניר עובד במשי

  דוגמא לצעיף משי             דוגמא לכרטיסי ברכה עם משי

ציור:  בעזרת ההתאמות השונות (כגון "הד פוינטר" להחזקת מכחול בעזרת הראש) החניכים מציירים על גבי קנבס, דפים ועוד. היצירות נעשות בעיקר באקריליק, בשמן ובגואש. בחירת הצבעים והציור עצמו מהווים דרך לביטוי אישי ורגשי של החניכים.

   שרון ושרית מציירים על קנבס  תמי מציירת בעזרת מכחול "הד פוינטר" מותאם.

חימר: החניכים אמונים גם על הכנת עציצים, קערות, פמוטים ועוד, כל חניך לפי יכולתיו השונות. תהליך העבודה כולל גם את תהליך הצביעה והעיצוב הסופי של המוצרים.

 שי צובע קערת חימר  דוגמא לעציץ חימר

פסיפס: בעזרת אבני פסיפס יפות, מרכיבים החניכים יצירות שונות, או מכינים מוצר מקושט, כגון מראה מעוטרת ומשובצת באבני פסיפס, מתלים מעוצבים ומשטחים לכלים אוכל וסירים.

שרון עובד בפסיפס  ליאור עובד בפסיפס

פיסול בנייר ממוחזר: בעזרת עיסת נייר חניכים שונים מתנסים בפיסול בנייר, הן באופן יצירתי וחופשי והן כחלק מהכנת מוצרי אריזה מנייר ממוחזר ואיכותי. החניכים אוספים פרחים לשזירה ופיזור בעיסת הנייר, מכינים בעצמם את העיסה, מייבשים אותה ושותפים בתהליך עיצוב מוצרי האריזה.

 

"האמן הוא בית קיבול של תחושות המגיעות מכל מקום : מן השמיים, מן הארץ, מפיסת נייר, מצל עובר..."  (פאבלו פיקאסו)