פינת חי

בפינת החי חיים בשלווה ברווזים, דגים, ציפורים, פסיונים, ארנבות, אוגרים ועוד. 

החניכים מפעילים את פינת החי של מרכז היום. הפעילות בפינת החי מאפשרת להם להיות אחראים על בעלי החיים ולטפל בהם. עבור אנשים שתלותם באחרים היא יום-יומית, זו הזדמנות ייחודית לחוות סיטואציה שונה. כמו כן, הפעילות מאפשרת לחניכים להרחיב את עולמם, להכיר תופעות המתרחשות בטבע וללמוד על איכות הסביבה ושימורה.

ראובן מאכיל תוכי בפינת החי    שרית דואגת לתוכים

פינת החי במרכז היום מהווה מוקד לפעילויות שונות. החניכים מגיעים לפינת החי, הן לפעילויות פרטניות והן לפעילויות בקבוצות קטנות ועוסקים במגוון של דברים:

האכלת בעלי החיים בפינת החי: החניכים משתתפים באיסוף, חיתוך וגריסה של האוכל, וכמובן בהאכלת החיות. בעזרת משטחי עבודה וכלי עבודה מותאמים ונגישים, כגון פינות עבודה מודולריות, מערבלי מזון המופעלים על ידי מתגים מותאמים, חותך ירקות מותאם, ועוד, החניכים שותפים לכל היבט ולכל שלב בהכנת המזון והאכלת בעלי החיים. 

ניקיון וטיפוח פינת החי: החניכים שותפים גם לניקיון השוטף של פינת החי ושל כלובי החיות. כמו כן, החניכים עוזרים בטיפוח ובקישוט פינת החי. 

יצירת קשר עם בעלי החיים: חניכים רבים מגיעים ללטף ולהחזיק, לשמוע ולחוות את הקולות השונים, להריח ריחות אחרים, ולהנות מהאווירה השונה שמציעה פינת החי. 

אביה ואיזי בבריכת הדגים

שולמית סלומן, רכזת פינת החי של מרכז היום: 
"החיה מקבלת אותך כמו שאתה, ללא שיפוטיות. אני רואה את המקום הזה כמקום מיוחד שבו החניכים לוקחים אחריות על מישהו אחר ומטפלים בו, דברים שלא תמיד באים לידי ביטוי בשאר תחומי החיים שלהם."