תרומות

תירמו לעמותת אלין בית נועם ואפשרו לנו להמשיך ולספק מענה איכותי ומקצועי לאנשים עם מוגבלויות שכליות ופיזיות קשות ומורכבות. בעזרת תרומתכם נמשיך ונפעל לשינוי חברתי בישראל בתחום קבלת השונה והאחר.

לתרומות ניתן לפנות אל מחלקת גיוס הכספים בטלפון 03-5351344 או בדוא"ל ליעל פורטמן [email protected] וליעל בליברג [email protected]

סקירה כללית

התקציב השוטף של אלין בית נועם לשנת 2017 עומד על כ-18 מליון ₪. התקציב מגוייס על ידי מקורות מימון שונים.

מקורות מימון עיקריים:

  • מימון ממשלתי וציבורי – 60%
  • השתתפות משתמשים – 10%
  • תרומות ותמיכות – 30%

מדינת ישראל מממנת את השירותים לחניכי אלין בית נועם קריית אונו מימון חלקי ביותר ומאפשרת לתת להם שירותים בסיסיים בלבד. מתן מענה איכותי ומקצועי על כל צורכי החניכים מצריך מאלין בית נועם גיוס כספים משמעותי מעבר לתמיכת המדינה. חלקם של המשתמשים במימון השירותים הניתנים להם גם הוא חשוב, אך שוב אינו מספק.

מוגבלותם הקשה והמורכבת של החניכים והאמונה כי יש לאפשר להם שוויון הזדמנויות כאנשים בוגרים, מחייבות שימוש במיטב האמצעים האנושיים והטכנולוגיים. גיוס התרומות למען החניכים מתבצע בישראל ובחו"ל, בקרב הקהילה הרחבה, הקהילה העסקית וקרנות.

פרויקטים נוספים של העמותה, ובייחוד הפרויקטים העתידיים בקריית אלגה, דורשים גיוס תרומות משמעותי. ואכן תחום גיוס המשאבים באלין בית נועם התפתח מאוד בשנים האחרונות.

במסגרת מערך גיוס הכספים:

  • נבנים חוגי ידידים בארץ ובעולם. חוג הידידים בישראל מונה אלפי אנשים פרטיים, עסקים וארגונים, המסייעים לאלין בית נועם בתרומה ובהתנדבות פעילה. פועלים חוגי ידידים גם בארה"ב, בקנדה ובבריטניה.
  • הודקו הקשרים עם המגזר העסקי בכלל ועם חברות מובילות, אשר תורמות לאלין בית נועם.
  • בכל שנה מתקיים ערב התרמה גדול בהשתתפות ובסיוע הידידים הרבים של אלין בית נועם. האירוע מוצלח במיוחד הן מבחינת התרומות והן מבחינת הריגוש והחוויה לכל הנוכחים בו.
  • הוקם פורום גיוס כספים ששותפים בו אנשי עסקים בכירים ואישי ציבור התורמים מזמנם, מרצם וכספם למען אלין בית נועם.
  • מתנהל קשר מתמיד ומתפתח עם קרנות בארץ ובחו"ל.

אלין בית נועם הינה עמותה רשומה מספר 58-00240-57. התרומות לעמותה מוכרות לצורכי מס בישראל (לפי סעיף 46(א) לפקודת מס הכנסה), בארה"ב, באנגליה ובקנדה.