הידרותרפיה

הידרותרפיה הנה שיטת טיפול המתבצעת בברֵכה מחוממת. בהידרותרפיה מנצלים את תכונותיהם המיוחדות של המים למטרות שיקום וטיפול. ההידרותרפיה יכולה לתרום תרומה משמעותית לשיפור איכות החיים של האדם. היא גם מעניקה הזדמנויות לתחושות, חוויות והישגים, שלעתים אנשים אינם יכולים לחוות מחוץ למים.

דנה ורוני בבריכה  ליאור, ניר, יניב ואיילה בבריכה

לטיפול ההידרותרפיה השפעה משמעותית על האדם בהיבט הפיזי. חום המים (טמפרטורה של 34 מעלות) והלחץ שהם יוצרים על הגוף מסייעים בהרפיית שרירים, בהפחתת כאבים, בהגדלה של טווחי תנועה וביכולת לשמור על שיווי משקל. נוסף לכך, התנגדות המים מאפשרת לחזק שרירים מבלי שמשקל הגוף מעמיס על הפרקים.

לטיפול ההידרותרפיה ישנן השלכות גם בתחום הרגשי והחברתי. הטיפול במים יכול לסייע בפיתוח מיומנויות חברתיות, עצמאות וביטחון עצמי. מבחינת גרייה חושית, המים מאפשרים חוויה תחושתית שונה ומרגיעה. השפעת הטיפול בתחום הרגשי ניכרת במהלך הפעילות וכן שעות לאחר מכן.

ברֵכת ההידרותרפיה של אלין בית נועם ממוקמת בקריית אונו. הטיפולים בברֵכה ניתנים על-ידי פיזיותרפיסטים והידרותרפיסטים מקצועיים. הברֵכה משמשת הן את הציבור הרחב והן את החניכים באלין בית נועם. היא עוצבה בהתאם לגישת העיצוב האוניברסלי והיא מאפשרת לאנשים עם יכולות שונות, לרבות אנשים עם מוגבלויות קשות, כניסה נוחה ונגישה למים.